Dudak Dolgusu Yaptıracaksanız Bunlara Dikkat Edin

admin 0

Son zamanlardan meme dikleştirme operasyonu gibi fazlasıyla popüler olan dudak dolgusu doğru yöntemlerle gerçekleştirildiğinde dudağın şeklinde onarım sağlıyor. Bazı kişilerde dudaklar fazlasıyla ince görünümlüdür. Yaşlanma ile birlikte de dudaklar zayıflar ve incelmeye başlar. Bazen de diş kayıpları ya da dişlerdeki bozukluklar dudaklarda incelmeye sebebiyet verir.

Sigara kullanımı da dudaklar için zararlıdır. Sigara içen insanların dudakları incedir ve ağız etrafında yoğun çizgiler oluşmaya başlar. Bu uygulama sayesinde ağız çevresinde oluşan ince ya da derin çizgilerde açıklık oluşturur ve görünüm düzelirDudak dolgusu uygulamasıyla bu problemler giderilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu genellikle dudaklarının inceliğinden memnun olmayanların ya da şeklinden hoşlanmayanların tercih ettiği estetik operasyonlar arasında yer alır. Burun düzeltme işleminde olduğu gibi ameliyat gerektiren bir uygulama değildir.  Dudak dolgusu operasyonu enjekte etme yöntemiyle uygulanan ameliyatsız bir işlemdir.  Dudak yapısında çok fazla sinir yoğunluğu vardır. Bu sebepten ötürü dudak dolgusu yapılmadan bölgesel olarak anestezi uygulanır.

Bu yöntem kişinin pozitif yüz ifadesine sahip olmasına ve hayal ettiği görünüme rahatlıkla kavuşmasını hedefler. Dudak dolgusu yüzün asıl karakteristik yönünü ortaya çıkartarak ruh halini olması gerektiği gibi yansıtmayı sağlıyor. İşlemden önce hasta ile ayrıntılı olarak konuşularak muayene edilir ve beklentisi de ölçülür.   

Dolgu işleminde sadece dolgu yapılacak dudak bölgesi değil yüz bütün olarak değerlendirilerek işleme karar veriliyor.  Enjeksiyon uygulamasında ince uçlu iğneler ya da kanül kullanılıyor. Belirlenen miktarda dolgu bu malzemeler vasıtasıyla uzman hekimler tarafından enjekte ediliyor.

Dudak Dolgusunu Kimler Yaptırmalı?

Dudak dolgusu istek doğrultusunda herkes tarafından yaptırılabilen fransız askısı gibi ameliyatsız bir uygulamadır. En sık yapılan işlemler arasında dudak dolgunluğu arttırma, dudağın şeklini değiştirme, dudak kontürünün belirgin yapılması, dudaktaki asimetrilerin düzeltilmesi, dudak üstünde bulunan ince çizgilerin azaltılması ya da yok edilmesi ve dudak kenarı sarkmalarının engellemesi amacıyla uygulanıyor.  Aynı zamanda gummysmile olarak adlandırılan gülerken diş etlerinin görünme durumunu gidermek amacıyla da dudak dolgusu kullanılıyor.

Dudak Dolgusu İşleminden Önceve Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama öncesi ve sonrası doktor tarafından belirlenen aspirin veya benzeri ilaçların kullanımı kısıtlanır. Dudak dolgusu işlemi gerçekleştirildikten sonra 1-2 saat dik pozisyonda kalınması çok önemlidir. İşlem yapıldıktan sonraki 24 saatte zorlayıcı efor sarfettiren hareketlerden kaçınılmalı ve egzersizden uzak kalınmalıdır.  Dudak dolgusu işlemi yapıldığı gün cilt bakımı yapılmamalıdır. Cilt bakımı 1 hafta süre ile ertelenmesi gerekir. 

İşlem yapıldıktan sonra 2 gün boyunca havuza girilmemesi gerekir. Havuza girilirse enfeksiyon kapma ihtimali yüksek olduğu için bu tarz iğneli işlemlerde uygun görülmez. Dudakta herhangi bir uçuk tarzı yara varlığında dudak dolgusu işlemi önerilmez. Dudak dolgusu sonrasında 4 saat boyunca üstüne gelecek şekilde yatılmamalıdır. İşlem yapıldığı gün makyaj yapılmamalı ve aşırı alkol tüketiminden kaçınılmalıdır. Lazer epilasyon yaptırıyor iseniz dolgu işleminden 2 gün sonra yaptırmanız uygun olur.

Dudak Dolgusu Sonrasında Oluşabilecek Komplikasyonlar

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen insanların hassasiyetine bağlı olarak ilk günlerde şişlik, morluk veya ödem oluşabilir. Fakat bu belirtilerin birkaç gün içinde geçmesi gerekir. Dolgu botoks ile karıştırılmamalıdır. Botoks, özel bir bakteriden elde edilmiş olup protein içerir. Dolgu ise insan vücudunda da bulunan hyalüronik asit içerikli bir jel formundadır.

Kullanılan dolgu maddesinin kıvamı yumuşaktır ve kalitesi bu konuda çok önemlidir.  Kaliteli ve sağlıklı bu hizmeti https://www.etileresthetique.com kurumundan alabilirsiniz.  Popo kaldırma işlemi içinde güven veren bir kurumdur. Aynı zamanda karın germe konusunda başarılı uygulamalara imza atmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *